Nosūtīt draugam 

Konkurss

 

Aicina piedalīties konkursā - Iepazīsti Holandi!

01/11/2010

 Sabiles pilsētai un Abavas pagastam ir ilggadēji sadraudzības un sadarbības partneri  Nīderlandē.  Šajā sadarbībā, kuras ietvaros daudzu gadu garumā ir realizēti dažādi projekti, no Nīderlandes puses aktīvi darbojas nevalstiska organizācija - sabiedriskais fonds „Heino-Sabile”, bet no Latvijas puses - biedrība „Vīnoga”. 

 Holande_laiva.JPG

 

Sadarbību ar Heino pilsētu Nīderlandē Sabiles pilsēta un Abavas pagasts uzsāka kopīgi, lai arī tajā laikā abas vēl bija atsevišķas pašvaldības. 2000.gadā, tām apvienojoties Sabiles novadā, sadarbība ar draugiem no Heino veiksmīgi turpinājās.

Pirmais sadarbības līgums pašvaldību līmenī tika parakstīts 1998.gada 20.augustā, bet 2000.gada 24.novembrī tas bija jāatjauno. Šo nepieciešamību noteica teritoriālā reforma Nīderlandē, kuras rezultātā līdzšinējā sadarbības pašvaldība – Heino – tika pievienota lielākai pašvaldībai – Rāltei (Raalte). Neskatoties uz šīm pārmaiņām, sadarbība turpinājās. Pēdējais sadarbības līgums abu pašvaldību starpā (uz 3 gadiem) tika noslēgts 2008.gada 30.oktobrī.

Latvijas Republikā notikušās teritoriālās reformas rezultātā, ar 2009.gada 1.jūliju, apvienojoties 16 Talsu rajona pašvaldībām,  Sabiles novads (Sabiles pilsēta un Abavas pagasts) tika iekļauts jaunizveidotā Talsu novada sastāvā.

Talsu novada pašvaldība atbalsta bijušo Talsu rajona pašvaldību (tagad – Talsu novada administratīvo teritoriju) starptautisko sadarbību turpināšanu arī pēc apvienošanās Talsu novadā. Sabiles pilsētas un Abavas pagasta sadarbība ar draugiem Nīderlandē pašvaldību līmenī  tagad turpinās starp Talsu novada un Rāltes pašvaldībām. Ir uzsāktas pārrunas par nākamā sadarbības līguma slēgšanu pašvaldību starpā, beidzoties joprojām spēkā esošā, 2008.gadā noslēgtā, līguma termiņam.

 Neskatoties uz dažādajām iepriekš minētajām teritoriālajām pārmaiņām, Sabiles pilsēta un Abavas pagasts, turpina ilggadējo ar tradīcijām un patiesu draudzību bagāto sadarbību ar draugiem Nīderlandē.

2009.gadā notikušās pārmaiņas pašvaldības darbā paver plašākas iespējas savus sadarbības partnerus iesaistīt dažādos projektos nu jau jaunās, Talsu novada pašvaldības, ietvaros.

            Nolūkā iepazīstināt Talsu novada iedzīvotājus ar Sabiles pilsētas un Abavas pagasta starptautiskās sadarbības vēsturi ar Heino/Rālti Nīderlandē un iegūt plašākas zināšanas par  savu sadarbības partneru valsti – Nīderlandi, biedrība ”Vīnoga”, Sabiles pilsētas un Abavas pagasta bibliotēkas, sadarbībā ar fondu „Heino – Sabile”, sākot ar 2010.gada 1.novembri, organizē konkursu ”Iepazīsti Holandi!”.

Konkurss norisināsies līdz 2011.gada maijam, kad konkursa noslēguma pasākumā tiks apbalvoti konkursa uzvarētāji. Konkurss notiks piecās kārtās – katru mēnesi tiks uzdoti jautājumi, kas saistīti ar Nīderlandi un sadarbību ar Heino/Rālti.

            Ar konkursa nolikumu, konkursa kārtu jautājumiem un pareizajām atbildēm varēs iepazīties Sabiles pilsētas un Abavas pagasta bibliotēkās, kā arī www.sabile.lv, www.talsi.lv .

  Konkursa nolikums

  1. kārtas jautājumi

  2. kārtas jautājumi

 3. kārtas jautājumi  

  4. kārtas jautājumi  

©2008 Talsi.lv Autortiesības
Izstrāde un hostings: Eironets