Nosūtīt draugam 

Nīderlandes uzņēmums Brabantia atklāj jaunu ražotni Pastendē

23/09/2011

22. septembrī, Talsu novada Ģibuļu pagasta Pastendē, pasaulē pazīstamais sadzīves metālizstrādājumu produktu ražotājs „Brabantia International B.V”, svinīgi atklāja jau piekto rūpnīcu pasaulē. Kopumā Nīderlandes kompānija meitas uzņēmumā „Brabantia Latvia” investējusi 3,5 miljons latu. Šobrīd jau esošajā Pastendes ražotnē ar kopējo platību 6000 m² strādā vairāk nekā 60 darbinieku.    

 Brabantija.jpg

 visi.jpg

Svinīgajā ražotnes atklāšanā piedalījās Nīderlandes vēstnieks Latvijā Juriāns Krāka kungs, „Brabantia” valdes priekšsēdētājs Krists van Elderens, rūpnīcas „Brabantia Latvia” direktors Georgijs Buklovskis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols, kā arī Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs un citi.

 puuteeji.jpg

Līdz ar oficiālo rūpnīcas atklāšanu, ražotne Latvijā uzsāk strādāt ar pilnu jaudu, ražojot divas no „Brabantia” produktu grupām - gludināmos dēļus un veļas žāvētājus. Katru nedēļu rūpnīcā tiek saražoti 5000 – 6000 gludināmie dēļi un 4000 veļas žāvētāji. Kopš darbības sākuma 2008.gadā, starptautiskajā tirgū pārdoti vairāk nekā 200 000 gludināmo dēļu ar uzrakstu Made in Latvia.

 valdes_prtajs.JPG

Attēlā: Krists van Elderens

Uzņēmuma atklāšanas brīdī, pirms sarkanās lentas pārgriešanas „Brabantia” valdes priekšsēdētājs Krists van Elderens savā runā uzsvēra, ka ir lepns atklāt jauno rūpnīcu tieši šeit Latvijā. Esot bijušas vairākas izvēles iespējas starp daudzām citām Eiropas valstīm, bet rūpnīcas vadība ir izdarījusi izvēli par labu Latvijai jau toreiz 2008.gadā. Tad arī ticis pieņemts lēmums, jo nacionālā valūta liecinājusi par stabilitāti un tikusi piesaistīta eiro, izvēli noteikušas arī stabilās ražošanas izmaksas un kvalificētie darbinieki ar labām angļu valodas zināšanām.

Savukārt Nīderlandes vēstnieks Latvijā Juriāns Krāks atzīmēja, ka: „Paaudzēm ilgi, „Brabantia” produkti ir bijusi daļa no nīderlandiešu ikdienas dzīves. Kā Nīderlandes pārstāvis, es esmu gan pārsteigts, gan lepns redzēt šo tik pazīstamo logo un firmas zīmi uz diviem veikaliem, un rūpnīcas Latvijā. Tāpēc esmu pārliecināts, ka uzņēmumam „Brabantia” šajā valstī būs spoža nākotne kā investoram, ražotājam un darba devējam.”

 kuuka.jpg

Arī Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs savā apsveikuma uzrunā sacīja, ka ir gandarīts un pateicas uzņēmuma „Brabantia Latvia” vadībai par uzdrīkstēšanos ieguldīt investīcijas jaunas ražotnes izveidošanā Pastendē. Pašvaldībai ir svarīgs katrs jauns objekts, katra jauna darba vieta, kas veido Talsu novada infrastruktūras attīstību. M. Krotovs novēlēja uzņēmumam neapstāsies pie sasniegtā, bet turpināt mūsdienīgas ražošanas attīstības ceļu.

 IMG_3512.jpg 

Uzņēmums ražo plašu sadzīves metālizstrādājumu klāstu, kas iedalāmas piecās kategorijās: pārtikas glabāšanas tvertnes, atkritumu tvertnes, ēdiena gatavošanas trauki, veļas apkopes aprīkojums - gludināmie dēļi un žāvēšanas konstrukcijas, kā arī virtuves piederumi. Visa Latvijā saražotā produkcija tiek sūtīta uz Centrāleiropas un Anglijas noliktavām, kur tālāk saražotie gludināmie dēļi un veļās žāvētāji tiek eksportēti uz Eiropas Savienības valstīm, kā arī Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), Dienvidamerikas un Āzijas valstīm. 2010. gadā „Brabantia” grupas finansiālais apgrozījums sasniedza 93 miljonus eiro.

 

Zane Krastiņa, Inga Priede

 

Atpakaļ

©2008 Talsi.lv Autortiesības
Izstrāde un hostings: Eironets