Nosūtīt draugam 

Pastaigu un Aktīvās atpūtas vieta uzņem apmeklētājus vēl šoruden

21/09/2011

 

   ELFLA_logo_small.jpg   ES.jpg Leader_logo.jpg

 

Aktīvās atpūtas vieta „Rīti” Talsu pilsētas pievārtē šoruden uzņem tos, kuri vēlas gūt atpūtu un veselību dabā.

pauguraine1.JPG

Biedrība „Talsu pauguraines dabas parka atbalsts” aktīvās atpūtas jomā 2 gadu posmā īsteno vairākus LEADER projektus. LEADER būtība ir uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkam laukos, domājot gan par ekonomiskajiem, sociālajiem uzlabojumiem un vides saglabāšanas iespējām.

Projekti tiek īstenoti ar Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un viens no šiem projektiem - arī ar Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu, kas sniedz iespējas bērniem, jauniešiem un vecākiem būt kopā dabā, iepazīt to, atpūsties un izbaudīt kopā būšanu.

Biedrības nomātajā teritorijā izveidota augu un dzīvnieku taka, kas vijas pa Talsu pauguraines uzkalniem un ielejām, pa egļu meža pakrēslu, pāri slapjai ieplakai pa reķa tiltiņiem, pa pļavām un veco ceļa dambi. Un visapkārt daba ar savām krāsām, smaržām un skaņām, un kukaiņu daudzveidīgā pasaule no krāšņiem tauriņiem līdz astoņzobu mizgrauzim. Takā reizumis var sastapt arī gudro kraukli, viltīgo lapsu un graciozo stirnu. Taka māca iet lēni, ieklausīties, saredzēt un saprast. Tiem, kam gribas doties ātrā sportiskā pastaigā vai skrējienā – piedāvājam doties pa sporta trasi.

Atpūtai un apdomai izbūvēta nojume – lapene un „Pepijas” māja mazajiem apmeklētājiem. Ugunskura vieta ar cepšanas un vārīšanas iespējām, lai iestiprinātos pēc aktīvās pastaigas vai sporta spēlēm. Sportiskajiem un azartiskajiem atpūtas vietas apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja uzspēlēt pludmales volejbolu, minifutbolu Vēja un „lidojuma” iespaidus var iegūt šūpojoties šūpolēs vai lēkājot pa batutu.

Bērni var apskatīt lauku sētā dzīvojošos dzīvniekus - trušus, vistas, pīles un aitas. Visas šīs jaukās lietas ir pieejamas ģimenēm nedēļu nogalēs nedodoties tālā izbraucienā, bet tepat - pāris kilometrus no pilsētas.

Ja dodaties ceļā ar velosipēdu varat iemēģināt projekta ietvaros nomarķētos velomaršrutus pa Talsu pauguraini - „Talsu pauguraines ceļi un neceļi” un „Laucienes bagātības” kopā 69 km garumā.

Mūs gandarī apziņa, ka šīs veikums realizē iedzīvotāju forumā aktualizēto nepieciešamību izvērst veselīga un aktīva dzīvesveida popularizēšanu, atbalstīt ģimeniskās vērtības un palīdzēt bērniem iemīlēt dabu kā mūsu lielāko bagātību.

 

 

 

Biedrības „Talsu pauuguraines dabas parka atbalsts”

projektu vadītāja Ilze Liepiņa

t.29287285

 

  

 

Atpakaļ

©2008 Talsi.lv Autortiesības
Izstrāde un hostings: Eironets