Nosūtīt draugam 

Tapuši Stendes un Vihmas pilsētu logo

22/09/2011

 

  vohma_logo.PNGL4_logo.jpg

Ar mērķi paaugstināt pilsētu konkurētspēju apmācību programmas “Talsu novada Stendes pilsētas un Vihmas pašvaldību darbinieku apmācība, konsultācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga jomā” ietvaros abu pilsētu pašvaldību darbinieki izstrādāja savu pilsētu logo.

 

Apgūstot ar pilsētas attīstību un mārketingu saistītas tēmas, Stends un Vihmas pašvaldību darbinieki izstrādāja savu pilsētu logo. Un tā kā zīmols atspoguļo ne tikai to, kā pilsēta redz sevi, bet arī kā citi redz pilsētu, logo izstrādes laikā meklēja ne tikai pilsētas savas vērtības, bet arī deva savu skatījumu par sadraudzības pilsētu vizuālo izskatu.

stende_logo.jpg

Stendes pilsētas pārvaldes darbinieki logo izstrādes procesa laikā ierosināja adaptēt esošo ģerboni, jo tajā esošie simboli precīzi raksturo pilsētu. Ritenis – saules, ceļu un attiecīgi kustības simbols. Līdzīgi kā Vihma, arī Stende atrodas nozīmīgā infrastruktūras krustpunktā valsts vidienē.  Stendes logo pamatkrāsas ir zaļa, simbolizējot, saikni ar dabu, gan šī novada lielāko bagātību – mežus, kā arī gleznaino reljefu. Tumši brūnais tonis simbolizē saknes, piederību, saistību ar pagātni un kultūras mantojumu.

vihma_logo.jpg

Vihmas pašvaldības darbinieki kā savu simbolu izvēlējās stilizētu vārdu. Pelēkā krāsa simbolizē stabilitāti un mieru, harmonisku un stabilu attīstību – ceļu, kādu pilsēta iet pēc ekonomiskās krīzes, gan attīstot pilsētvidi, gan atbalstot uzņēmējdarbību. Svece kā simbols ir izvēlēta gan tāpēc, ka šajā pilsētā ir sveču rūpnīca, kura ne tikai nodrošina pilsētu ar darba vietām, bet arī ir izveidojusi Igaunijā vienīgo mākslīgā ledus slidotavu ar parafīna klājumu. Svece ir arī cerību, gaismas un viesmīlības simbols.

 

Abu pilsētu logo vienojošais elements ir mozaīka. Tā simbolizē dinamiku un attīstību.

 

Stendes pilsētas pārvaldes vadītājs Mareks Zemītis: „Mēs apzināmies, ka zīmola veidošana ir kas vairāk par logo, reklāmām, identitātes vadlīnijām. Tas ir ilgs laiks pilsētvides veidošanā, tūrisma objektu attīstīšanā, sadarbības veidošanā gan ar pilsētas iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem un investoriem un citām pilsētas mērķauditorijām. Tāpēc turpināsies vēl darbs gan pie logo, gan arī pie kopējā pilsētas tēla veidošanas, un mēs esam atvērti visu pušu ierosinājumiem”.

 

Tādējādi ir sasniegts šīs sadraudzības pilsētu Stendes un Vihmas apmācību programmas galvenais mērķis - izstrādāti pilsētu logo, lai ar kopīgām kultūras un mārketinga aktivitātēm stimulētu vietējo kopienu savstarpēju interesi un palielinātu tūristu skaitu gan Stendē un gan Vihmā. Apmācību programmu un konsultācijas īsteno SIA „Firma L4” Talsu novada Stendes pilsētas un Vihmas pašvaldību projekta „Connecting Stende and Vohma” ietvaros un to daļēji līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

 

 

Informāciju sagatavoja:


Nelda Elsiņa, SIA "Firma L4" Mācību centra un mārketinga vadītāja
Jelgavas iela 90, Rīga, LV1004
Tālr.+371 67500180, Mob. +371 26450388

E-pasts: nelda.elsina@L4.lv

 

Atpakaļ

©2008 Talsi.lv Autortiesības
Izstrāde un hostings: Eironets